به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 11980.4
  • ETH 396.66
  • BCHABC 220.08
  • DASH 97.92
  • ZEC 95.1

واتس‌اپ در تلاش است یک راهکار پرداختی ارزرمزی در اندونزی ایجاد کند

واتس‌اپ در تلاش است یک راهکار پرداختی ارزرمزی در اندونزی ایجاد کند
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

واتس‌اپ، یکی از سرویس‌های پیام‌رسان فیس‌‌بوک در گفت‌وگوهای نخست با چندین شرکت پرداخت کامپیوتری و یک بانک دولتی در اندونزی از برنامه خود برای راه‌اندازی خدمات پرداخت ارزرمزی خبر داد.


رویترز در گزارش خود گفت واتس‌اپ در حال گفت‌و‌گو با شرکت حمل‌و‌نقل گو-جک(Go-Jek)، شرکت تأمین‌کننده آمریکایی دانا(DANA)، شرکت فینتچ اوو (Fintech OVO) و بانک دولتی مندیری(Mandiri) می‌باشد.

برابر با این خبر، بانک مندیری سرویس کیف‌پول ارزرمزی را اجرا خواهد کرد.


به گفته منابع رویترز، برنامه واتس‌اپ برای کشور اندونزی به‌گونه‌ای حمایت از کیف‌پول‌های ارزرمزی در منطقه، به شمار می‌رود.

همچنین گمانه‌زنی شده که تراکنش‌های فیس‌بوک در اندونزی می‌تواند به الگویی تبدیل شود که پس از آن برای رعایت آیین‌نامه‌های محلی، از ممنوعیت کیف‌پول‌های ارزرمزی استفاده می‌کند.

سخنگوی فیس‌بوک در مورد گفت‌گوی واتس‌اپ با شرکای مالی خود در اندونزی پافشاری کرد اما از ارائه جزییات این گفت‌و‌گو سر باز زد:

"واتس‌اپ با شرکای مالی خود در اندونزی پیرامون پرداخت‌ها گفت‌و‌گو داشته  اما این بحث‌ها در مراحل اولیه‌ی خود هستند و ما هم‌اکنون چیز دیگری برای اشتراک‌گذاری نداریم."


بر اساس گفته‌های این منبع خبری، گفت‌و‌گوی فیس‌بوک با سه شرکت پرداخت کامپیوتری به نتیجه رسیده‌است.

راه‌اندازی این خدمات تا سال 2020 پیش‌بینی نمی‌شود چرا که واتس‌اپ در همان سان یا شاید زودتر به دنبال پایه‌گذاری آن در کشور هند می‌باشد.

بر پایه‌ی گزارش‌های موجود، فیس‌بوک منتظر پذیرش قانون‌های هندیست تا آن‌ها نیز بتوانند از این برنامه برای پرداخت‌های خود استفاده کنند.


لیبرا در وی‌چت(WeChat)

همانطور که پیش از این در کوین‌تلگراف گزارش شده‌بود، فیس‌بوک قصد دارد کیف‌پول ارزرمزی خود کالیبرا(Calibra) را با واتس‌اپ و دیگر سیستم عامل‌هایش یکپارچه سازد.

کالیبرا، میزبان برنامه‌ریزی شده‌ی لیبرا(Libra) در فیس‌بوک است.


جالب‌است بدانید این کیف‌پول در هند یا هرکشور دیگری که ممنوعیت رمز‌نگاری ندارد در دسترس نخواهدبود.

سخنگوی کالیبرا در ماه آوریل در مورد این موضوع اظهار داشت:

"لیبرا جهانی خواهد بود اما در حال حاضر تهیه‌کنندگان کیف‌پول ارزرمزی مشخص می‌کنند که در چه‌جایی از جهان این پروژه اجرا نشود.کالیبرا در کشور‌هایی که به‌وسیله‌ی آمریکا تحریم شده‌اند و یا ارزهای رمزپایه‌ را ممنوع کرده‌اند در دسترس نخواهد بود."


همچنین بخوانید:

  1. تلاش بانک کره‌ای برای ایجاد امنیت با بلاک‌چین
  2. نماینده مجلس آمریکا: ارزرمز لیبرا یک تهدید امنیتی ‌است
  3. تتر (Tether) یا دلار الکترونیک چیست؟


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود