به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 22908.76
  • BTC 16998.99
  • PAXG 1800.38
  • YFII 1743.18
  • BULL 1370.28
  • XRPBEAR 548.55

پس از اینکه 21 میلیون بیت کوین استخراج شود، چه خواهد شد

پس از اینکه 21 میلیون بیت کوین استخراج شود، چه خواهد شد
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

شاید واژه استخراج چیزهایی مانند طلا و الماس که از دل زمین بیرون کشیده می شوند را به یاد شما بیاندازد، اما باید باید داشته باشیم که بیت کوین ماده‌ای فیزیکی نیست و برای ماینینگ(استخراج) آن باید از کامپیوترهای بسیار قدرتمند ساخته‌شده  برای این‌کار کمک گرفت.


البته از دید چگونگی کارکرد این دو خیلی ناهمسان نیستند چرا که بیت کوین از دل شبکه‌ی آن و با حل معادلات و محاسبات پیچیده‌ی ریاضی بعنوان پاداش به ماینرها پاداش داده شده و یا به گفته‌ی دیگر، استخراج می‌شود، در آنسوی داستان طلا از دل معادن کوهی و سنگی که در دور افتاده ترین نقاط جنگل ها و کوهستان‌ها یافت شده و برای استخراج آن بایستی سنگ های بسیاری خرد شده و تونل های عمیقی ساخته شود، می‌توان سختی کار معدنچیان را با کامپیوتر های استخراج (ماینینگ) از دید هدف یکی دانست.


بر اساس قوانینی که توسط بنیانگذار بیت کوین(ساتوشی ناکاموتو) وضع شده فقط تعداد 21 میلیون واحد از آن وجود خواهد داشت. زمانی که ماینرها این تعداد بیت کوین را استخراج کنند عملا عرضه بیت کوین متوقف خواهد شد،مگر اینکه پروتکل بیت کوین تغییر کند تا امکان عرضه بیشتر فراهم شود و این مورد تنها توسط ساتوشی ناکاموتو قابل انجام است.


همچنین بخوانید: شاید یکی از این 10 چهره‌ی شناخته شده ساتوشی ناکاموتو باشد


این موضوع گفتگوی شمار بسیاری از هواداران و کنشگران دنیای ارزرمز هاست و گروهی از افراد که به طور مستقیم تحت تأثیر اتمام  بیت کوین قرار می گیرند، خود استخراج‌کنندگان بیت کوین خواهند بود.

از سوی دیگر، محدودیت‌هایی برای بیت کوین وجود دارد و زمانیکه 21 میلیون از آن استخراج شود، ماینر ها دیگر پاداشی دریافت نخواهند کرد و در این صورت،ماینرها باید برای ادامه کار خود، به کارمزد دریافت شده بابت انجام تراکنش ها قانع باشند.


پس از استخراج تمام بیت کوین ها، ماینرها متوجه خواهند شد استخراج برای آن ها دیگر صرفه اقتصادی ندارد و از این صنعت خارج خواهند شد که همین موضوع تأثیر بسیار بدی بر توسعه ارزرمز ها خواهد داشت.

پیش بینی ها نشان می‌دهد که هزینه های دریافت شده بابت انجام تراکنش ها به تنهایی قادر به تامین مالی مخارج فرآیند استخراج بیت کوین نخواهند بود.


از سوی دیگر، برخی بر این باورند که هزینه‌ی تراکنش‌ها و استخراج در آینده بسیار ناچیز خواهند بود، گفته می شود در آینده پردازنده‌های پیشرفته با اندازه‌ی بسیار کوچکتر و هزینه بسیار کمتر از قبل قادر به ادامه فرآیند استخراج خواهند بود. و همین امر باعث کاهش فشار بر روی استخراج‌کنندگان شده و اجازه فعالیت با هزینه بسیار کمتر را به آنان می دهد. علاوه براین هزینه‌ی تراکنش‌ها ممکن است افزایش یابد و این عامل یک انگیزه قوی برای استخراج کنندگان خواهد بود.


نتیجه گیری:

تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که میتواند استخراج شود.

پس از آن که ماینرها تمام بیت کوین ها را استخراج کنند تولید این ارز دیجیتال به صفر خواهد رسید، مگر این که پروتکل بیت کوین برای امکان عرضه بیشتر تغییری ایجاد کند.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود