به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 29008.44
  • BTC 10868.67
  • YFII 3384.27
  • PAXG 1870.97
  • BULL 1370.28
  • XRPBEAR 548.55

ویتالیک بوترین از لایه‌ی امنیتی جدید شبکه اتریوم خبر می‌دهد

ویتالیک بوترین از لایه‌ی امنیتی جدید شبکه اتریوم خبر می‌دهد
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

ویتالیک بوترین، بنیانگذار ارز و شبکه‌ی مبتنی بر بلاک چین اتریوم یک روش تازه برای ایجاد لایه‌ی امنیتی اضافی برای ثبت تراکنش های اتریوم پیشنهاد کرد.


باتوجه به رویداد های رخ داده در دنیای ارز های دیجیتال (cryptocurrencies) در نیم سال نخست سال 2019، بسیاری از شرکت ها و بازیگران اصلی این صنعت به فکر تقویت امنیت و ثبات شبکه و همچنین ارزهای دیجیتال هستند و در کنار آن، به ثبات و یکتایی شبکه‌های مبتنی بر بلاک‌چین نیز می اندیشند.

یکی از این رویدادها که به تازگی رخ داد،هک شدن صرافی چینی بایننس بود که بسیار خبرساز شد.


شاید اینکه ببینیم یک بازیگر در دنیای مالی دیجیتال و یا یک سرویس دهنده‌ی کیف پول و یا یک فناوری متن باز مانند ارز دیجیتال برای فراهم سازی امکان ثبت تراکنش با امنیت بسیار بیشتر باشد کمی تعجب آور باشد، چراکه این روزها اینگونه فعالیت ها خیلی به اینگونه بازیگران ارتباطی ندارد و بیشتر به صرافی ها و سیستم های انتقال همتا‌به‌همتا ی بیت کوین نزدیک است تا سرویس دهنده‌ی یک ارز دیجیتال‌.


ویتالیک بوترین اما، با انتشار یک پست در وبسایت اتریوم گفت:

این صعنت نیاز به یک گام نخست برای ورود به فصل تازه‌ای از امنیت اطلاعات دارد.


او در پست خود پیش‌نمایشی از یک سیستم که جهت افزایش ایمنی و محفوظ نگهداشتن تاریخچه‌ی فعالیت کاربران شبکه‌ی اتریوم طراحی شده است را به نمایش گذاشته و توضیح داده است.

درحال حاضر در زمانیکه کاربر اطلاعات رمزنگاری شده‌ی کیف پول خود را به شبکه ارسال می‌کند(این عملیات بصورت خودکار انجام می‌شود)، تاریخچه‌ی فعالیت هر دارنده‌ی کیف پول را نیز به شبکه ارسال می‌کند.


ویتالیک بوترین تلاش دارد تا این مرحله را از میان بردارد و به گفته‌ی خودش "بیشتری میزان" امنیت را برای کاربران شبکه‌ی اتریوم فراهم سازد.


گذشته از این گزارش، درحال حاضر تیم اتریوم توجه خود را بر روی بروزرسانی نسخه‌ی 2.0 این شبکه متمرکز کرده که قرار است تا آخر 2019 عرضه شود، اما در همین حال ویتالیک بوترین به افزایش ایمنی و رشد شبکه‌ی کنونی بلاک‌چین نیز می‌اندیشد و برای بهبود آن تلاش می‌کند.

البته ابزارهایی که تا زمان عرضه‌ی نسخه‌ی دوم شبکه‌ی اتریوم به نسخه‌ی کنونی افزوده شوند، طبیعتا در نسخه‌ی دوم نیز ارائه خواهند شد.

از اینها که بگذریم، تلاش بوترین بسیار تحسین برانگیز است.

او همچنین گفته است که تحقیقات ساخت و طراحی نسخه‌ی دوم شبکه به پایان رسیده است.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود