به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 31917.6
  • YFI 30170.49
  • PAXG 1864.23
  • YFII 1857.73
  • MKR 1381.03
  • BULL 1370.28

امارات یک سامانه‌ی بلاک‌چین پایه خدمات درمانی راه اندازی کرده است

امارات یک سامانه‌ی بلاک‌چین پایه خدمات درمانی راه اندازی کرده است
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

سازمان بهداشت و سلامت امارات متحده عربی یک سامانه بلاک چین پایه برای ثبت و نگهداری اطلاعات سلامت شهروندان ساخته است.


خبرگزاری رسمی امارات در چند روز گذشته درباره این گزارش یادآوری کرده است که هدف از ساخت این سامانه، بهبود در پایگاه اطلاعاتی دولت در جهت بهینه سازی هزینه ها و کیفیت خدمات می باشد.


راهکار اشتراک گذاری اطلاعات سلامتی و بهداشتی

در این گزارش گفته شده است که این سامانه اطلاعات چندین بخش از جمله اطلاعات کاربران که مهمترین بخش آن هستند، اطلاعات دکترها، داروسازان، تکنسین ها و کارآموزان و همچنین مراکز مورد تایید پخش دارو را ذخیره و جمع آوری خواهد کرد و برای بهبود کارکرد این بخشها با سایر خدمات خود این اطلاعات را به اشتراک خواهد گذاشت.


دستیار دوم معاون وزارت خانه سلامت و بهداشت ایالات متحده عربی در این باره می گوید:

وزارت خانه با موفقیت تا کنون توانسته است ساختار اصلی یک پایگاه داده غیر متمرکز بلاک چین پایه را تولید کند. در گام نخست ما این سامانه را با بخش های خصوصی و عمومی خدمات دهندگان سلامت و دیگر نهادهای مرتبط به جهت ساخت یک سامانه یکپارچه بسیار گسترده به اشتراک خواهیم گذاشت.


او همچنین به تصمیم این کشور اشاره کرده است که بر پایه آن تا سال ۲۰۲۱ میلادی نیمی از پرداخت های درون این کشور در یک سامانه بلاک چین پایه ثبت خواهد شد.


مدیریت اجرایی و اطلاعاتی این وزارت خانه درباره سودمندی های فناوری بلاک چین این‌گونه می گوید:

بلاک چین سودها و کاربردهای بسیاری دارد، از جمله داده‌هایی که قابل ویرایش نیستند و سراسر قابل اطمینان هستند. همچنین با دارا بودن چهارچوب استاندارد، می تواند برای ما در این زمینه یک بانک اطلاعاتی پر از اطمینان و کاملاً روشن و شفاف در جهت بهبود خدمات بهداشتی و درمانی کاربردی باشد.


این مقام رسمی افزود؛ فناوری بلاک چین با امنیت بسیار بالایی که فراهم کرده می تواند برای من در تصمیم گیری ها و ساخت سامانه های سرزمینی بهداشت و سلامت کاربردی باشد و همچنین تجربه کاربری خوبی را به مشتریان، پزشک ها، همچنین کارمندان دولتی بدهد.


امارات متحده همچنین بر روی سرویس‌های بسیار گسترده‌ای در زمینه‌های گوناگون تمرکز کرده است و گویا تا چند سال آینده بیشتر خدمات درون کشوری آن بلاک چین پایه خواهند شد.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود