به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 32125.78
  • YFI 31095.11
  • YFII 1877.76
  • PAXG 1867.76
  • MKR 1414.14
  • BULL 1370.28

هرآنچه باید پیش از انتشار رمزارز تلگرام بدانید

هرآنچه باید پیش از انتشار رمزارز تلگرام بدانید
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

شرکت تلگرام پس از ماهها تلاش برای آماده سازی و عرضه‌ی رمزارز توکنی خود با مخالفت سازمان امنیتی آمریکا روبرو شده و انتشار رمزارز این شرکت به تعویق افتاده است، در چند ماه گذشته دیدگاهی که به بازار و صنعت رمز ارزها داشتیم سراسر دگرگون شده است. در ۲۰۱۹ این صنعت با ورود نوپا های تازه‌ای که بیشترشان شرکت‌های بسیار بزرگی جهانی ازجمله تلگرام و ارز گرام بودند روبرو شد.

شبکه باز تلگرام یا TON (کوتاه شده‌‌ی Telegram Open Network) نیروی خود را از رمز ارز خود با نام گرام یا GRAM می گیرد امیدوار است تا بتواند از نخستین رمز ارز سررشته دار این صنعت باشد. ولی تنها چند روز پیش از تاریخی که تلگرام گفته بود، کمیسیون امنیتی ایالات متحده آمریکا بیشترین فشار شدنی را وارد کرد.
تلگرام چندین ماه گذشته را بر روی توکن خود کار کرد و تاریخ عرضه آن در بازار را شانزدهم اکتبر ۲۰۱۹ اعلام کرد. در ماه آگوست و سپتامبر نسخه‌ی شبکه آزمایشی TON راه برای کاوشگر و همچنین نرم افزار نود راه اندازی کرد. درست در همین جا که همه چیز برای تلگرام خوب پیش می رفت، کمیسیون امنیت اطلاعات آمریکا وارد داستان شد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این خبر را بخوانید: انتشار نسخه‌ی نخست نرم افزار نود بلاک چین تلگرام


تلاش برای کنار زدن گرام

گرمش بسیاری از کمپانی های بزرگ به تازگی امه‌های گسترده‌ای را برای راه اندازی رمز ارز خود را آغاز کرده‌اند، تلگرام نخستین آن بوده است که به بازار عرضه خواهد شد. این گونه گمان می‌شود که با گذشت هر روز پروژه فرا امنیتی تلگرام با رشد روز افزون همراه است.

همچنین آنها یک لایه دیگر را نیز به این پروژه‌ی یک و هفت میلیارد دلاری در ماه فوریه ۲۰۱۸ افزوده‌اند.


با نگاهی به رقیبان تلگرام مانند رمز ارز لیبرا که به دست فیسبوک ساخته و پشتیبانی خواهد شد به این پی می بریم که گویی تلگرام چیزی را می دانست که دیگران نمی دانستند. ولی خوب شانس آنها هم به زودی به پایان ‌رسید. تنها یک هفته پیش از انتشار توکن گرام، کمیته امنیت اطلاعات آمریکا یک واکنش ناگهانی انجام داد.


پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: واتس‌اپ در تلاش است یک راهکار پرداختی ارزرمزی در اندونزی ایجاد کند


در یازدهم اکتبر این کمیته اعلام کرد که تلگرام و شبکه باز تلگرام باید مورد بررسی قانونی قرار بگیرد. به گفته این شکایت که به دادگاه قانونی منهتن برده شده است، این کمیته می‌گوید که توکن های گرام بدون قانون گذاری نباید یه فروش گذاشته شوند.

این پیش آمد به صورت چکیده به این شکل بوده است که کمیته امنیت اطلاعات آمریکا، گرام رمزارز تلگرام را به نام یک هشدار امنیتی برای اقتصاد آمریکا متهم کرده است.

اگر فروش این توکن ها همراه با قانون گذاری و تایید کمیسیون نباشد، سراسر غیر قانونی است. برخی از هموندان این کمیسیون درباره شبکه بازی تلگرام گفت و گو هایی داشته اند.

استفان آواکیان(Stephanie Avaian) مدیر گرداننده‌ی این کمیته، درباره غیر قانونی بود گرام می‌گوید:

دلیل واکنش ناگهانی ما برای پیشگیری تلگرام، این بود که نگذاریم توکن گرام به صورت غیرقانونی در بازار آمریکا فروخته شده و آنرا را فرا بگیرد.
ما از تلگرام خواسته‌ایم تا مستنداتی که باید به ما بدهد را در زود ترین زمان ممکن به ما برساند و هم چنین نیازهایی که وکیل های ما برای قانونی کردن فعالیت این توکن نیاز دارند را نیز فراهم کند.


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود