به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 47250.01
  • YFI 33258.0
  • MKR 2207.49
  • YFII 2071.68
  • PAXG 1756.6
  • ETH 1504.05

تلگرام از زبان برنامه نویسی اختصاصی خود با نام fift رونمایی کرد!

تلگرام از زبان برنامه نویسی اختصاصی خود با نام fift رونمایی کرد!
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

پیام‌رسان ایمن و سریع جهان، تلگرام خبر از عرضه‌ی یک زبان برنامه نویس جدید که مخصوص کار با بلاک‌چین این شرکت است می‌دهد. در یک پست در کانال رسمی تلگرام در پیام‌رسان خود، تلگرام رسما این موضوع را اعلام کرد.


این زبان جدید Fift یا فیفت نام دارد، و همانگونه که اشاره شد درحال حاضر فقط برای کار با شبکه‌ی مبتنی بر بلاک چین این غول دنیای پیام‌رسان ها ساخته شده است. این زبان قابلیت اتصال و ارتباط با TVN (TON Virtual Machine) را دارد و برای دسترسی و ثبت رکورد در بلاک چین تلگرام طراحی شده.


اما TVM چیست؟

بمانند بسیاری از سیستم های پیچیده‌ی کامپیوتری، تلگرام هم برای ارتباط برنامه نویسان با بلاک چین خود، یک رابط طراحی کرده تا افراد بتوانند از طریق آن قرارداد های هوشمند (smart contracts) و همچنین ویرایش داده و پیامهای مداوم را شکل داده و کارهای موردنیاز شبکه را انجام دهند.


تلگرام یک بخش مستندات(documentation) ارائه کرده است که به گونه‌ای، الفبای زبان جدید خود را آموزش می‌دهد.


این خبر بدنبال گزارش روز گذشته‌ی ما که اشاره به اعلام رسمی تلگرام برای انتشار بلاک چین خود در نیمه‌ی دوم 2019 داشت منتشر شده. در گزارش دیروز از اینکه شبکه‌ی TON تلگرام قرار است دقیقا مانند بلاک چین اتریوم، میزبان برنامه های غیرمتمرکز (Decentralized applications) خبر دادیم.


جالب است بدانید اخبار مربوط به شبکه‌ی بر پایه‌ی بلاک چین تلگرام بیشتر افرادی که در زمینه‌ی ارز های دیجیتال مشغول هستند را جذب خود کرده و همه می‌خواهند بدانند تلگرام درحال حاضر در کجای کار است، حدودا یک سال از اولین اعلام رسمی این شرکت مبنی بر انتشار ارز دیجیتال و شبکه‌ی خود می‌گذرد.

البته تلگرام توانست با داشتن 200 میلیون کاربر، بیش از 1.7 میلیون دلار با نخستین ICO خود جمع آوری کند!


پیشنهاد می‌کنیم این گزارش را نیز بخوانید:

تلگرام در شش ماهه دوم 2019 بلاک چین خود را عرضه خواهد کرددیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود