به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 32251.69
  • YFI 31065.15
  • YFII 1882.16
  • PAXG 1863.39
  • MKR 1401.6
  • BULL 1370.28

تلاش بانک کره‌ای برای ایجاد امنیت با بلاک‌چین

تلاش بانک کره‌ای برای ایجاد امنیت با بلاک‌چین
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی
قدیمی‌ترین بانک کره‌جنوبی، بانک شینهان(Shinhan) به‌همراه دو شرکت دیگر برای یافتن یک راهکار امنیتی بر بستر بلاک‌چین همکاری می‌کند.

بر اساس گزارشی که در روز ۱۴ اوت به‌دست شبکه خبر محلی کشور کره منتشر شد، بانک شینهان با همکاری دو شرکت دیگر به نام‌های (Ground X) و (Hexlant) برای گسترش یک سیستم امنیتی بلاکچین-پایه، تفاهم‌نامه امضا کرد.

بر اساس این گزارش، هم‌دستان این سازمان بانکی قرار است به طور مشترک یک سیستم مدیریت کلید خصوصی برای خدمات بانکی خود گسترش ‌دهند.

 انتظار می‌رود غول پیام‌رسان کره‌ای با نام گروند ایکس (Ground X) که بر پایه بلاکچین پایه‌ریزی شده است، یک بستر بلاک‌چین-پایه فراهم کند.

شرکت هکس‌لند (Hexland) هم نیز قرار است زیرساخت‌ها را برای نمایش یک برنامه‌ با این ویژگی که هرگز قابل گسستن و پاشیدن نباشد ایجاد ‌کند.

شینهان می‌گوید وب‌سایت UX یا (User Exprience) که شامل حالت، رفتار و احساسات یک کاربر در مورد یک محصول یا سیستم است به تصویب این بستر بلاک‌چین-پایه کمک خواهد کرد.

فناوری بلاک‌چین به دلیل سود‌های آن مورد توجه بخش مالی قرار گرفته‌است اما نهادهای اقتصادی در بهره‌وری از این فناوری در سیستم خود با مشکل روبرو شده‌اند.
شینهان در همدستی که با دوشرکت گروند ایکس و هکس‌لند دارد، یک رابطه‌ی کاربری راحت و مناسب ارائه می‌دهد.

همانطور که Cointelegraph در اوایل این ماه گزارش داده‌است، بانک شینهان همچنین پس از امضای توافق‌نامه با شرکت خدمات مالی دایرکت‌شنال (Directional) در حال ایجاد یک چهارچوب وام‌دهی با استفاده از سهامی است که بوسیله‌ی تکنولوژی راه‌اندازی شده است.

همچنین بخوانید:تعرفه قیمت جدید برق ماینر ها در راه است!

دیدگاه ها
تایید شده: 1 در انتظار تایید: 0 همه: 1 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود

Mahtab Mahtab
در 2 سال پیش

مقاله کاربردی و جالبی بود