به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 11759.82
  • ETH 390.98
  • BCHABC 302.37
  • DASH 97.69
  • XMR 93.45

زبان برنامه نویسی جدید بیت کوین برای قراردادهای هوشمند منتشر شد!

زبان برنامه نویسی جدید بیت کوین برای قراردادهای هوشمند منتشر شد!
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

یک برنامه نویس قدیمی بیت کوین به نام پیتر ویلی(Peter wuille) از زبان جدید برنامه نویسی برای ایجاد قراردادهای هوشمند در شبکه بیت کوین با نام مینی‌اسکریپت رونمایی کرد.


این زبان برنامه نویسی در شرکت فناوری کانادا به نام بلاک‌استریم(Blackstream) و به دست اندرو پوسترا(Andrew Poelstra) و سانکت کانجالکار(Sanket Canjalkar) ساخته شده است. او گفته است که ساخت این زبان برای شان نزدیک به یک سال کار به همراه داشته است و اکنون به جایی رسیده که نیازمند توجه بیشتر مردم است.

مینی‌اسکریپت یک زبان برنامه نویسی برای ساخت زیر مجموعه های بیشتر در شبکه‌ی بیت کوین است. همچنین است که یک راه ایمن برای ساخت قرارداد های هوشمند در شبکه بیت کوین است و به کاربران اجازه می دهد که برای انجام یک تراکنش چون و چرا (شرط و شروط) های مورد نگر خود را تنظیم کنند.

محمد همچنین گفته است پذیرش مینی اسکریپت در جامعه‌ی بیت کوینرها می‌تواند موانع پیش روی نرم افزار های ایجاد قراردادهای هوشمند را از میان بردارد. همچنین با دارا بودن امکانات تازه تاثیر گذار تر از روش کهنه‌ی پیشین خواهد بود.هوشمندی و سادگی اسکریپت جدید

به دلیل اینکه مینی اسکریپت همان بیت کوین اسکریپت است و با همان زبان کار می کند امکان اتصال کیف‌پول ها و دیگر نرم افزارها به خود را ساعت و البته سریع تر کرده است.

این اسکریپت هم‌اکنون برای زبان های برنامه نویسی سی پلاس پلاس(C++) و راست(Rust) فراهم و دست یافتنی است. همچنین توسعه دهنده آن که پیشتر به ایشان اشاره شد ابراز داشته است که مینی اسکریپت برای شبکه بیت کوین ساخته شده و تا زمانی که بیت کوین وجود داشته باشد این اسکریپت نیز وجود خواهد داشت و نیازی به تغییرات آنچنانی هم ندارد.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود