به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 72700.46
  • BTC 45198.04
  • MKR 4955.79
  • ETH 3497.72
  • YFII 2718.67
  • AUTO 2509.82

پروژه‌‌‌ی جدید برپایه‌ی بلاک‌چین IBM با هدف مدیریت اطلاعات راه اندازی شد

پروژه‌‌‌ی جدید برپایه‌ی بلاک‌چین IBM با هدف مدیریت اطلاعات راه اندازی شد
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

شرکت بزرگ فناوری-آمریکایی آی بی ام (IBM) و همچنین شرکت چین‌یارد (Chainyard)، باهمکاری هم یک شبکه بلاک‌چین جدید جهت مدیریت بهتر بر زنجیره‌ی خدمات ایجاد کرده‌اند.

آی بی ام وجود این بستر را در بیانیه‌ی مطبوعاتی که با کوین‌تلگراف در تاریخ 5 آگوست به اشتراک گذاشت، اعلام‌ کرد.


در کنار شرکت IBM، اعضای بنیان‌گذار شبکه‌های خدمت‌رسان از جمله شرکت آمریکایی Anheuser-Busch InBev، شرکت فناوری Cisco، Lenovo، Nokia، Schneider Electric، شرکت بریتانیایی GlaxoSmithKline و شرکت مخابرات Vodafone قرار گرفته‌اند.


این محصول در چهارچوب بلاک‌چین شرکت IBM ساخته‌شده و هدف آن، از بین بردن فرآیندهای وقت‌گیر دستی، کمک به کاهش کلاهبرداری و خطاهای موجود می‌باشد.


در هر نسخه از این بستر، یک گذرنامه دیجیتالی برای هویت فرد تأمین‌کننده ایجاد می‌شود تا این فرد بتواند اطلاعات خود را با خریداران منتخب در شبکه به اشتراک بگذارد.

با بکارگیری این چهارچوب، کاربران به‌طور پیش‌فرض می‌توانند زمان و هزینه‌‌های خود را در برخی موارد کاهش‌ دهند.


رنه اوره (Renne Ure)، مدیر ارشد زنجیره تأمین‌کننده در شرکت Lenovo، گفت:

بلاک‌چین این توانایی را دارد که همه‌ی شرکت‌ها را به روی سیستم خود سوق داده و شبکه تأمین‌کننده‌ی خود را برای آینده مدیریت کند.
خریداران و تأمین‌کنندگان در این شبکه،بواسطه‌ی اعتمادی که ایجاد شده مزایای خرید خود را از طریق کاهش در هزینه، پیچیدگی و سرعت تراکنش‌ها مشاهده می‌کنند.


بنابراین شبکه Trust Your Manufacturer به مجموعه‌ پروژه‌های دیگر مبتنی بر بلاک‌چین در شرکت آی بی ام می‌پیوندد.

در اواسط ماه ژوئیه، این شرکت تعداد حق ثبت اختراعات در این بستر را که از سال 2018 در دولت آمریکا تضمین شده است، سه برابرکرده است.

ناگفته نماند این شرکت دارای بیش از 100 ثبت اختراع فعال بوده است.


همچنین در ماه گذشته، غول فناوری آمریکایی Seagate با همکاری IBM وارد مرحله آزمایشی پروژه بلاک‌چین خود شد که برای مبارزه با هارددیسک‌های تقلبی (HDD) طراحی شده است.

این پروژه با هدف کمک به تولیدکنندگان، یکپارچه سازان و شرکای تجاری در احراز هویت بهتر هارددیسک ها بااستفاده از بسترهای نرم‌افزاری در شرکت آی بی ام انجام شده است.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود