به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 23080.9
  • BTC 17039.99
  • PAXG 1800.79
  • YFII 1750.21
  • BULL 1370.28
  • XRPBEAR 548.55

وزیر اقتصاد فرانسه برای بار دوم لیبرا را کوبید

وزیر اقتصاد فرانسه برای بار دوم لیبرا را کوبید
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه بر نگر منفی خود نسبت به رمزارز لیبرا پافشاری کرد و گفت نمی‌تواند اجازه وجود آن را در کشور خود بدهد.

برونو لو مایر در بخش خبری روزنامه فاین‌نشنال تایمز در ۱۷ اکتبر اظهار داشت که ارزش این رمزارز با استفاده از دولت های ملی بالا رفته و قدرت بیشتری را به دست خواهد آورد.


لو مایر نوشت:

"من نمی توانم برای پشتیبانی کردن از یک ارز ، ابزارهای حاکمیتی و سیاست های پولی را در دست نهادهایی قرار دهم که زیر پایش دموکراتیک قرار نمی‌گیرند."


فرانسه جایگاه سختگیرانه‌ای پیرامون لیبرا در سطح کشور فراگیر کرد که البته همچنان با فشارهای دولت هایی در سراسر جهان روبه روست. پیش از این لو مایر گفته بود فرانسه به دلیل خطرهای شناخته‌شده در مورد ساختارهای مالی هم‌پیمانان اروپا می‌تواند از گسترش صلاحیت این کشور جلوگیری کند.

آخرین حرف او این استدلال‌ها را بیشتر می‌کند. منطق می‌گوید فیس بوک نمی‌تواند اعتمادی که به سیستم مالی سنتی دولت‌ها و بانکهای مرکزی وجود دارد از آن خود کند.


لو مایر اینگونه برداشت کرد:

"رویکرد فرانسه روشن است ما میخواهیم نوآوری مالی همراه با احترام به حاکمیت کشور ها باشد. نه حاکمیت سیاسی و نه پولی نمی‌توانند با بهره‌های خصوصی همسود باشند."


طنز قابل پیش‌بینی برای Bitcoiners

همانطور که پیش از این کوین‌تلگراف گوشزد کرد بیشتر طرفداران بیت کوین(BTC) به رد شدن لیبرا از سوی سیاستمداران خندیدند.


سیفدین آموس (Saifedean Ammous)در کتاب پرهوادار خود "استاندارد بیت کوین"، گفته است:

"در حقیقت دولت‌ها و بانک‌های مرکزی وظیفه دارند تا ارزهایی را که هم‌اکنون آنها را تهدید می‌دانند، بی‌ثبات و دستکاری کنند."


آموس بر این باور است که طلا از ابتدای استاندارد خود در سال ۱۹۱۴ به دنبال اقتصاد کینزی و اجازه دخالت بانک‌های مرکزی در کارکرد ارز، حکم پولی را پشتیبانی کرده است.

در روبروی آن، بیت کوین چنین پایشی را از سرپرستان نهاد‌های یک کشور می‌گیرد.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود