به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 32222.1
  • YFI 31090.0
  • YFII 1882.79
  • PAXG 1867.92
  • MKR 1408.23
  • BULL 1370.28

نخستین تلفن هوشمند بلاک‌چین پایه وارد بازار می‌شود!

نخستین تلفن هوشمند بلاک‌چین پایه وارد بازار می‌شود!
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

نام این دستگاه فینی(Finney) است، نخستین تلفن همراه هوشمندی که بلاک چین بر روی آن سوار شده و به زودی در بازار کشور بنگلادش قابل خرید خواهد بود.به گزارش یک خبرگزاری بنگلادشی در ۹ سپتامبر، کمیسیون قانونگذاری ارتباطات این کشور تایید کردند که این تلفن همراه از ماه اکتبر ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد.


تلفن های همراه در بنگلادش

ساخت این دستگاه در بنگلادش از پر هوادار شدن ساخت و همچنین کاربری تلفن های همراه هوشمند در این کشور می آید. به گزارش یک پژوهش در ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۷۵ درصد از ۱۳۸ میلیون شهروند بنگلادشی صاحب تلفن همراه هوشمند خواهد شد و بیش از ۴۰ درصد آن ها در اینترنت فعالیت گسترده خواهند داشت.

همچنین این گزارش نشان می دهد که شهروندان این کشور بیشتر تمایل به خرید تلفن همراه های گران تر نسبت به ارزان تر ها دارند و از این دیدگاه قیمت فینی یک عامل اساسی برای به چالش کشیدن تلفن های هوشمند پر هواداری همچون دستگاه‌های گلکسی سامسونگ و آیفون اپل خواهد بود.

قیمت این دستگاه برابر با ۹۹۹ دلار خواهد بود در حالی که قیمت گلکسی اس ۱۰ در یکی از فروشگاههای اینترنتی بنگلادش ۷۴۰۰۰ تکا (واحد پولی این کشور) و برابر با ۸۹۴ دلار است.


بلاک‌چین درونی و ابزارهای والت

یک شرکت خصوصی سوئیسی به نام Sirin Labs که سازنده این دستگاه هست در سال ۲۰۱۷ با یک آی سی او یا Initial Coin Offerings توانست ۱۵۷.۸ میلیون دلار برای این پروژه جمع آوری کند. این دلفین همراه یک کیف پول سرد یا cold storage با ایمنی بسیار بالا و همچنین برنامه‌هایی بر پایه‌ی سامانه های غیر متمرکز دارد.


بلاک‌چین در بنگلادش

ماه گذشته دولت بنگلادش تصمیم گرفت ۲۰۸ میلیون دلار از بودجه آی تی خود را برای آموزش متخصصان خود در ژاپن و هند پرداخت کند. دولت تصمیم دارد تا صد مهندس آی تی خود را در زمینه‌ی فناوری بلاک چین و دفتر کل توزیع شده و همچنین امنیت سایبری و هوش مصنوعی و آموزش ماشین حرفه‌ای کرده و به کشور بازگرداند. قابل توجه دولت کشور عزیزمان..


همچنین بخوانید:

  1. چرخش اپل به سوی دنیای ارزرمز ها!
  2. پس از اینکه 21 میلیون بیت کوین استخراج شود، چه خواهد شددیدگاه ها
تایید شده: 1 در انتظار تایید: 0 همه: 1 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود

ehsan ehsan
در 1 سال پیش

فقط اون قسمت : قابل توجه دولت کشور عزیزمان.. : رو خوب اومدین، دمتون گرم .