به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 32247.75
  • YFI 30984.45
  • YFII 1885.3
  • PAXG 1861.99
  • MKR 1401.83
  • BULL 1370.28

شرکت امنیت سایبری ESET خبر از شیوع بدافزار های ماینینگ می‌دهد

شرکت امنیت سایبری ESET خبر از شیوع بدافزار های ماینینگ می‌دهد
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

شرکت Eset smart security در گزارشی ذکر کرده، مدتی است که با بدافزار های مداوم که با هدف استخراج(ماینینگ) ارزرمز تولید شده‌اند روبرو می‌شود.


برپایه‌ی این گزارش، این بد افزار که لاود‌ماینر یا "LoudMiner" نام گزاری‌شده از روش ساخت ماشین مجازی استفاده کرده و در دستگاه‌های ویندوزی از VirtualBox و در دستگاه های مک‌او‌اس از QEMU برای ساخت یک هسته‌ی کوچک لینوکسی به جهت استخراج ارزرمز استفاده می‌کند.


این ویروس ماینینگ از نرم‌افزار متن باز XMRig که برای استخراج ارز مونرو ساخته‌شده و همچنین درکنارش از یک استخر استخراج(mining pool) برای پاک کردن ردپا بهره می‌برد.


پژوهشی درباره بدافزار مذکور صورت گرفته و نتیجه این بوده که در ویندوز و در مک‌او‌اس این بد افزار از نرم افزار های جاسوسی که معمولا با یک نرم افزار ساخت ماشین مجازی آمیخته‌شده استفاده می‌کند.


پس از دانلود نرم‌افزار، لاود‌ماینر که خود را درون نرم افزار دانلود شده‌ی شما پنهان کرده بصورت خودکار روی کامپیوتر شما نصب شده و تا زمانیکه شما کامپیوترتان را ری‌استارت نکنید خود را نشان نخواهد داد.


شرکت ESET می‌گوید لاودماینر برنامه‌های تولید صدا و تدوین فیلم را هدف می‌گیرد چراکه این نرم‌افزار ها بر روی کامپیوتر هایی قابل اجرا هستند که از قدرت بالایی برخوردارند.


پیشنها ESET به کاربران برای بدور ماندن از چنگ چنین برنامه هایی اینست که از نسخه های رایگان نرم افزار های تدوین موزیک و فیلم استفاده نکنند.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود