به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 7275.36
  • BCHABC 263.5
  • ETH 169.23
  • DASH 74.41
  • BCHSV 58.9

دونالد ترامپ: هوادار بیت کوین و ارزرمز فیس‌بوک نیستم

دونالد ترامپ: هوادار بیت کوین و ارزرمز فیس‌بوک نیستم
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

رئیس جمهور آمریکا در حساب توییتر خود نوشت هوادار بیت کوین و ارزرمز ها نیست، بتازگی ارز دیجیتالی فیس بوک توجه ویژه‌ای را به سوی خود کشیده و قانونگذاران این کشور به آن انتقادات بسیاری دارند.


دونالد ترامپ رییس جمهور کشور آمریکا، در روز پنج‌شنبه در حساب توییتر خود نوشت:

من هوادار بیت کوین نیستم


وی همچنین گفت ارزهای دیجیتالی پول نیستند و مرجع نوسان قیمت آن‌ها به دلار و همچنین بازار جهانی وابسته است. ترامپ در توییت‌های بعدی خود فیس‌بوک و سایر شرکت‌ها را مورد انتقاد شدید خود قرار داد و گفت:

اگر فیس‌بوک و دیگر شرکت‌ها خواهان تبدیل شدن به گونه‌ای از بانک هستند، باید به دنبال ساز و کار دگرگونی باشند و همچنین از همه‌ی قوانین بانکداری، همانند سایر بانک‌ها پیروی کنند.


رئیس جمهور آمریکا همچنین به شرایط موجود و محدود بودن زمینه برای رشد شرکت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر، انتقاد خود را نسبت به فیس‌بوک ابراز داشت.

با این حال، او تا به امروز فیس‌بوک را در خصوص ارزرمزها، مورد خطاب خود قرار نداده است.


شرکت کالیبرا (Calibra) که زیرمجموعه‌ی فیس‌بوک می‌باشد، برای نخستین بار در ماه گذشته، نوشته‌های مستند شده‌ای را با عنوان چهارچوبی از نوع ارزرمز ویژه‌ی خود که لیبرا (Libra) نامگذاری شده، رسما پخش کرد.


در نشستی که روز پنج‌شنبه‌ی گذشته، چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا با رسانه های اجتماعی برگزار کرد، به نگرانی‌های پیرامون این داستان پرداخت.


قانون‌گذاران در سراسر کشور آمریکا، به لیبرا توجه ویژه‌ای داشته‌اند و قرار  است در نشست‌هایی که کمیته بانکداری مجلس سنا و همچنین کمیته خدمات مالی برگزار خواهند کرد، همچنین آنها با شخص دیوید مارکوس (رئیس بخش بلاک‌چین فیس‌بوک) دیدار خواهند داشت و در اینباره گفتگو خواهند کرد.


همچنین در چهارشنبه‌ی گذشته، رئیس سازمان فدرال کشور آمریکا جروم پاول (Jerome powell) گفت ارز لیبرا تا زمانی که استاندارد KYC یا know-your-customer را برای احراز هویت مصرف‌کنندگان وارد ساز و کار خود نکند، نباید اجازه پیشرفت بیشتر را داشته باشد.


داشتن ثبات مالی یکی از فاکتور‌هایی است که رئیس سازمان فدرال آمریکا آن را خطاب به قانون‌گذاران کشور آمریکا و همچنین این غول شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کند.


همچنین بخوانید:دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود