به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 28707.77
  • BTC 10870.52
  • YFII 3377.35
  • PAXG 1869.85
  • BULL 1370.28
  • XRPBEAR 548.55

کلاود فلیر امکان اتصال مشتریانش به اتریوم را ممکن کرد

کلاود فلیر امکان اتصال مشتریانش به اتریوم را ممکن کرد
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

شرکت امنیت سرور کلاود فلیر بر اساس گزارشی رسمی خبر از راه اندازی یک بستر برای اتصال مشتریانش به شبکه‌ی اتریوم را داد.


طبق گزارش مذکور این بستر بخشی از شرکت کلاود فلیر است و به کاربران  امکان اتصال به شبکه‌ی اتریوم بدون نیاز به نصب نرم افزارهای اضافی و تنظیمات خاصی را می‌دهد.

این سامانه دسترسی هر شخصی را از طریق هر وبسایتی که توسط کلود فلیر پشتیبانی می‌شود را به اتریوم ممکن کرده و افراد از این طریق می‌توانند به ایجاد قراردادهای هوشمند بپردازند. همچنین این سامانه می‌تواند درکنار سامانه‌ی IPFSبه کار گرفته شود:

پیوستگی میان IPFS و سامانه‌ی اتصال به اتریوم، به تمرکز زدایی وبسایت ها کمک می‌کند.


کلاود فلیر همچنین اعلام کرده است که متمرکز بودن این سامانه باعث پخش و گستردگی خدمات اینچنین درمیان شرکت‌های دیگر خواهد شد.

همچنین این شرکت ادعا کرده است که از فناوری‌هایی که اعتمادسازی را افزایش می‌دهند پشتیبانی کرده و امیدوار است این سامانه به تمرکز زدایی بیشتر و همچنین بلاک چین کمک کند.


مشکل مرکزیت پیش از انتشار این سامانه از طرف کلاود فلیر نیز وجود داشت، پیشتر شرکتی با نام کانسنس‌سیس (ConsensSys) که امکان اتصال برنامه‌های غیرمتمرکز را بدون نیاز به ساخت یک سرور جداگانه را می‌داد مورد توجه برخی از کاربران و برنامه‌نویسان اتریوم قرار گرفته بود.

مشکل اینجا بود که برنامه نویسان باید برای انتشار برنامه‌های خود، به کانسنس‌سیس متصل شوند که خود این سامانه توسط آمازون میزبانی می‌شود! و همین مساله، نقض تمرکز زدایی یا Decentralization است.


پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود