به کانال تلگرام ما بپیوندید
 • YFI 29700.0
 • BTC 10897.51
 • YFII 3466.6
 • PAXG 1882.52
 • BULL 1370.28
 • XRPBEAR 548.55

رمزارز لایت‌کوین (LiteCoin) چیست

رمزارز لایت‌کوین (LiteCoin) چیست
گلاره کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

لایت کوین یک رمزارز بلاک‌چین پایه و در میان پنج ارز رمز پرهوادار جهان است که به کاربرانش اجازه پرداخت به هر کسی در هر جایی از جهان را با کمترین کارمزد و سریعترین زمان می دهد.

لایت‌کوین یک شبکه‌ی متن‌باز(open source) جهانی و سراسر غیرمتمرکز و نماد تجاری آن LTC است، درست بمانند بیت کوین هیچ کسی آن را کنترل نمی کند.


لایت کوین چگونه کار می‌کند

درست مانند سایر ارز های دیجیتالی لایت‌کوین نیز توسط افراد ساده و غیردولتی ساخته شده است، و همین این ویژگی این است که ایمنی رمزارز ها را بالا نگه داشته است و مردم به آنها اعتماد دارند.خرید کن نیز مانند بیت کوین از چاپ شدن و قابل کنترل بودن متنفر است و تنها راه ایجادش استخراج آن است.

وارونه‌ی دیگه ارز رمز ها البته مشابه بیت کوین، لایت کوین شمار محدودی تولید خواهد شد و تنها 84 میلیون از آن به تولید خواهد رسید که تاکنون به آن میزان نرسیده است.

بلاک ها در بلاک چین این رمرزارز بدست شبکه تایید می شوند و برای همه استخراج گران قابل مشاهده هستند، همین که یک استخراج اگر یک را تایید کند که وارد بلاک چین شده ثبت می‌شود و آغازگر زنجیره ای تازه میشود.


استخراج لایت کوین

پاداش استخراج لایت کوین است که هر استخراج گری زودتر یک بلاک را تایید کند 50 لایت کوین پاداش خواهد گرفت. باز هم مانند بیت کوین، هر ساله میزان پاداش استخراج این ارز نیز کاسته می‌شود.

اما یک استخراج گر می تواند آن را دو بار مصرف کند یا دوبار پرداخت کند و یا در واقع تقلب کند؟ خیر. تقلب ها توسط دیگر استخراج‌گران به صورت خودکار شناسایی می شود. تنها راه تقلب در این سیستم این است که به شمار زیادی از استخراج‌گرها دستور داده شود که یک تراکنش نادرست را تایید کنند که از نگاه فنی شدنی نیست.آینده لایت‌کوین

زمانی که یک ارز رمزنگاری شده به میزان قابل توجهی کاربر می‌رسد که باور دارند که آن ارز ارزشمند است و احتمالاً ارزش خود را از دست نخواهد داد می‌تواند خود را به عنوان یک روش پرداخت معرفی کند.

لایو آن در سراسر جهان پذیرفته نشده است حتی برخی از بنیانگذاران آن می‌گویند که شمار کاربران این ارز کمتر از 100 هزار نفر است در حالی که بیت کوین نزدیک به نیم میلیون کاربر دارد. ولی از این گفته‌ها که بگذریم رمزارزها دارند خودشان را در بازار جهانی ثابت می کنند و گویا چندی از آن ها وارد چرخه ی بازار خواهند شد و اینگونه که به‌نگر می‌رسد لایت‌کوین نیز یکی از آنان خواهد بود


همچنین بخوانید:

 1. دوج کوین (Dogecoin) چیست
 2. ریپل چیست؟ هرآنچه باید درباره آن بدانید
 3. اتریوم چیست و چگونه کار می‌کند
 4. بلاک چین چیست و چگونه کار می‌کند

دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود