به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 47250.01
  • YFI 33258.0
  • MKR 2207.49
  • YFII 2071.68
  • PAXG 1756.6
  • ETH 1504.05

ارز دیجیتال هایو (Hive) چیست

ارز دیجیتال هایو (Hive) چیست
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

توکن و یا رمزارز دیجیتال هایو چندوقتی است که مطرح شده و روز به روز توجه بیشتری را به سوی خود می‌کشد. این توکن از کجا آمد و چرا بیشتر صرافی ها درحال فهرست کردن آن و در دسترس گذاشتنش برای کاربرانشان هستند.


پیش از هرچیز باید به یک خرید جنجالی بپردازیم، زمانیکه جاستین سان مدیر و بنیانگذار ارز ترون (TRX) توانست بزرگترین شبکه اجتماعی رسمی ارز استیم (STEEM) را خریداری کند، در پی این خرید سان به بیش از 20% توکن های استیم دستیافت و همین میزان از تسلط دلیلی برای ترس گردانندگان و کاربران جامعه ی استیم شد.


درنهایت گردانندگان استیم با پشتیبانی جامعه‌ی این ارز دیجیتال رو به پیشرفت تصمیم گرفتند تا یک هارد فورک انجام داده و به بلاک چین جدیدی مهاجرت کنند، نام این بلاک چین جدید هایو بوده و توکن جدید نیز با همین نام شناخته می‌شود: HIVE.

نشان تجاری این رمزارز HVN می باشد و در جفت های تریدینگ برای نمونه با ارز تتر اینگونه نمایش داده می شود:

HVN/USDT


بنابرین توکن جدیدی که با نام هایو می‌شناسیم همان استیم است و تنها تفاوت آن اینست که بر روی پلتفرمی جدید و با نامی تازه فعالیت خود را از سر گرفته است. صرافی های بسیاری نیز مانند بیت تیرکس و پرو بیت که از نخستین ها بودند، تصمیم به لیست کردن این توکن جدید گرفته و از آن پشتیبانی کردند.


وبسایت رسمی: hive.io

وبلاگ رسمی: hive.blog


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 1 همه: 1 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود