به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 32121.63
  • YFI 30742.88
  • YFII 1882.17
  • PAXG 1867.86
  • MKR 1398.15
  • BULL 1370.28

دوج کوین (Dogecoin) چیست

دوج کوین (Dogecoin) چیست
گلاره  کیانی
نویسنده: گلاره کیانی

در دسامبر ۲۰۱۳، هر بیت کوین به قیمت ۱,۰۰۰ دلار رسید. جهان حالا نگاهی جدی به رمزارز ها داشت. دوج کوین بر اساس کدهای لایت کوین و با تغییرات کلی ایجاد شده و در همان زمان و چهارسال پس از استخراج بلاک اول بیت کوین، برنامه نویسی به نام بیلی مارکوس،‌ ارزدیجیتال خودش را باعنوان دوج کوین برنامه‌نویسی کرد. با کمک جکسون پالمر، کارمند بازاریابی در شرکت ادوبی، دوج کوین در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ به بازار جهانی وارد شد.

وب سایت‌های Reddit و Twitter از این ارز مجازی استفاده می‌کنند و همین باعث شده تا حضور رسانه‌ای دوج کوین باعث شهرت این ارز مجازی بشود.

چند ماه پس از آغاز به کار دوج کوین، از آنجایی که هر ارز دیجیتال باید یک هدف داشته باشد، هدف دوج کوین تبدیل شدن به یک پول اینترنتی برای پرداخت پاداش به فعالان اینترنتی و کمک به خیریه‌ها اعلام شد که همین موضوع کمک بزرگی به افزایش هواداران آن کرد.


ایده دوج کوین و جریان سریال کارتونی

دوج کوین (Dogecoin) یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتالی بازار است که از یک میم (meme) اینترنتی آغاز شد. میم اینترنتی به اتفاق  جالبی می گویند که در فضای مجازی شروع به گسترش می کند. شاید باور کردنش برایتان  سخت باشد اما دوج کوین از یک اشتباه لفظی در یک سریال کارتونی شروع شد. به همین دلیل این رمزارز به ارز شوخی یا “joke currency” نیز معروف است.

 در سال 2005 که سریال کارتونی با نام "Homestar Runner" پخش می شد، سگی از گونه "Shiba Inu" به اسم Doge بازی می کرد. جالب است که بدانید گوینده شخصیت در تلفظ نام این سگ اشتباه می کند و به گونه‌ی خنده داری به جای داگ، دوج یا دوژ می گوید. بعد از آن این داستان به اصطلاح ترند می شود. به طوری که بسیاری از شرکت ها از عکس این سگ استفاده تبلیغاتی می کنند و حتی این موضوع به کنگره آمریکا هم کشیده می شود.


در گام نخست باید به این نکته اشاره کرد که بیلی مارکوس در ایالت ارگان آمریکا تنها برای شوخی با بیت کوین، ایده دوج کوین را در توییتر خود نوشت و ایده او مورد پذیرش و پسند جکسون پالمر (مدیر محصول و تحلیلگر داده در شرکت  Adobe Systems) قرار می گیرد. همین جریان باعث شکل گیری دوج کوین و توسعه و کم کم محبوبیت آن در بین طرفدارانش میشود


مبادله دوج کوین

نخستین شرکتی که امکان مبادله دلار با دوج کوین را فراهم کرد AltQuick.co بود. پس از آن، صرافی دیجیتال ساتوشی نیز این امکان را برای دلار کانادا فراهم آورد و پس از آن شرکت ها و صرافی های دیجیتال زیادی٬ انواع ارزها را به دوج کوین تبدیل می کردند. در اوایل سال 2014 حجم مبادلات دوج کوین به یک میلیون دلار رسید. بیشترین مبادلات این ارزرمز در سه سایت Bter  ، Cryptsy  و Vircurex  صورت میگرفت. همچنین ATM یا عابر بانک بیت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر، از جمله دوج کوین، در ونکوور کانادا راه اندازی شد.


 کیف پول دوج کوین

شما برای خرید هرنوع  ارز دیجیتالی به کیف پول الکترونیکی نیاز دارید. برای ایجاد کیف پول دوج کوین نیز باید به سایت دوج کوین مراجعه کنید. برنامه متناسب با دستگاه خود را نصب کنید. برنامه اندروید ، IOS لینوکس و ویندوز در این سایت موجود میباشد. پس از نصب و وارد کردن مشخصات لازم در برنامه، حساب شما ایجاد می شود.


خرید و فروش دوج کوین چگونه است؟

میشود گفت تعداد بسیاری از سایت های صرافی دیجیتال در دنیا، امکان خرید دوج کوین را از طریق ارزهای حقیقی و دیجیتالی فراهم آورده اند. برای خرید آنلاین از این سایت ها ، شما نیاز به کارت اعتباری بین المللی مانند ویزاکارت یا مسترکارت دارید. برخی از صرافی های ارز دیجیتال در ایران نیز برای کاربران ایرانی امکان خرید این ارز را ایجاد کرده اند


پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:


دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود