به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • BTC 47306.12
  • YFI 33270.03
  • MKR 2204.69
  • YFII 2085.61
  • PAXG 1756.66
  • ETH 1500.92

استخراج بیت کوین به معنای سریع و ساده چیست

استخراج بیت کوین به معنای سریع و ساده چیست
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

استخراج یک بخش جدا نشدنی و زندگی‌بخش از چهارچوب بیت کوین است، اگر استخراجی صورت نگیرد بیت کوینی تولید نخواهد شد و البته ماین کردن، امنیت شبکه را نیز تامین می‌کند.

بیت کوین بر روی بستر یک شبکه‌ی همتا‌به‌همتا بنا شده، و این بدان معنی است که هر شخصی که دارای بین کوین است درواقع یک تکه از شبکه‌ی جهانی این ارز دیجیتال است.


بیت کوین ها از کجا می‌آیند؟

درمورد پول کاغذی یا ههمان اسکناس، دولت ها تصمیم می‌گیرند که چه زمانی پول چاپ کنند و چه زمانی نکنند، بیت کوین یک مرکز مدیریت و یا مرکز کنترل مانند بانک مرکزی ندارد، اما استخراج بیت کوین یا همان کشف بیت کوین به چه شکل صورت می‌گیرد؟

اینجا همان نقطه ایست که ماینر ها و یا استخراج‌گران بیت کوین وارد بازی شده و کامپیوتر های قدرتمند خود را در اختیار شبکه‌ی بیت کوین می‌گذارند، شبکه از سخت افزار این کامپیوتر ها استفاده کرده و با حل مسائل و الگوریتم های بسیار پیچیده‌ی شبکه، پاداش دریافت می کنند و طبیعتا این پاداش نیز از جنس بیت کوین است!

درواقع کامپیوتر های موجود در شبکه، معماهایی را حل می کنند که برای اثبات هر تراکنش در شبکه ضروریست، برای نمونه:

شما برای من ۱ بیت کوین می‌فرستید، این تراکنش به شبکه وارد شده و توسط استخراج گران بررسی می‌شود و درصورتی که ایمنی آن به اثبات برسد، مقدار بیت کوین مورد نظر برای من ارسال خواهد شد!


و البته این پردازش نیازمند مقداری زمان است، درواقع هرچه تراکنش های بیت کوین بیشتر می‌شوند، حل کردن مسائل ریاضی شبکه‌ی بیت کوین و اثبات تراکنش ها سخت تر می شود.

تمامی این پردازش هارا در سه کلمه معنی می‌کنند: Proof of work که به فارسی برابر "اثبات کار" می باشد.


گفتنی است که اگر فکر کردید پاداشی که ماینر ها دریافت می‌کنند درصدی از حجم مورد تبادل است، خیر شما در اشتباه هستید!

درواقع ماینر ها سازندگان بیت کوین ها هستند، آنها اولین کسانی هستند که بیت کوین هارا دریافت کرده و به فروش میرسانند.


استخراج بیت کوین این روزها به یکی از پردرآمد ترین شغل های جهان بدل شده! و بصورت مداوم به تعداد این استخراج‌گران افزوده می شود.


سخت افزار مناسب برای استخراج

در سالهای گذشته، ماینر ها می‌توانستند با کامپیوتر های خانگی خود بیت کوین استخراج کرده و درامد کسب کنند، اما با گذر زمان ثابت شد که کارت های گرافیک قدرتمند برای این کار بسیار کارآمد هستند و ماینر ها به این سو کشیده شدند. البته کارت های گرافیک برق زیادی مصرف می‌کنند و البته گرمای بسیاری تولید می‌کنند.

همین ایراد مصرف بالا و ایجاد گرمای بسیار کارت های گرافیک بود که شرکت هایی مانند BITMAIN را متولد کرد!

این شرکت ها سخت افزار مخصوص برای استخراج بیت کوین تولید کرده و نام آنرا کامپیوتر های اسیک یا ASIC گذاشته اند. این کامپیوتر ها استخراج بیت کوین را با استفاده از سخت افزار قدرتمند و مصرف برق کمتر بسیار سریعتر و بصرفه تر کرده اند.


استخر های ماینینگ

اما هرچه به تعداد علاقمند به این حوزه افزوده می‌شود، سختی حل معادلات شبکه هم پیچیده تر می‌شود، اینجا همان نقطه ایست که استخر های استخراج متولد می شوند.

درواقع این استخر ها جمعی تشکیل شده از چند یا چندین و گاهی هزاران کامپیوتر اسیک است، آنها با یکدیگر کار کرده و به کمک هم سریعتر معادلات ریاضی شبکه را حل می‌کنند. و البته به پاداش خود نیز می‌رسند!دیدگاه ها
تایید شده: 1 در انتظار تایید: 0 همه: 1 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود

ahmad ahmad
در 2 سال پیش

باسلام خدمت دوستان استخراج مطمئن بیت کوین تقریبا سخت سخت و نامطمئن...... امروز یه راهی معرفی میکنم بهتون که سرعت بدی نداره و میتونید بیت کوین پس انداز کنید این مرورگرو از لینک پایین دانلود کنید و بعد بازش کنید و بزارید استخراج کنه کافیه یکم استخراج کنید و زیر مجموعه بگیرید خیلی راحت بیت کوین پس انداز میکنید به میزان 0.00001 که رسیدید میتونید برداشت کنید بزارید توی کیف پولتون آینده توی بلاکچینه این حرفاییم که میگن بی فایدست توجه نکنید فقط استخراج کنید و جمهعش کنید و همینطور ذخیره کنید موفق باشید https://get.cryptobrowser.site/7783307