به کانال تلگرام ما بپیوندید
  • YFI 72866.13
  • BTC 45526.37
  • MKR 4960.56
  • ETH 3505.36
  • YFII 2723.36
  • AUTO 2502.56

راهنمای چگونگی خرید بیت کوین در ایران

راهنمای چگونگی خرید بیت کوین در ایران
بابک کیانی
نویسنده: بابک کیانی

گرچه روز به روز به شمار افرادی که با دنیای بیت‌کوین آشنا هستند افزوده می‌شود، راهنمای‌کامل و جامعی برای چگونگی خرید آن نه‌تنها در ایران بلکه در کشور های بسیاری وجود ندارد.

برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید خرید این طلای آنلاین به سادگی نصب یک اپلیکیشن و یافتن یک فروشنده یا صرافی معتبر ایرانی است.


اگر با بیت کوین آشنایی چندانی ندارید، پیشنهاد می کنیم بخوانید:
بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد

البته باید توجه داشت که یافتن صرافی یک صرافی معتبر و قابل اطمینان در ایران چندان هم کار ساده ای نیست.

ناگفته‌نماند کاربرانی که یورو یا دلار دارند میتوانند از صرافی های غیرایرانی مانند coinbase.com و یا سایت هایی مانند localbitcoins.com که خرید از آنها سریعتر و مطمئن‌تر نیز هست اقدام کنند.

البته با توجه به این گزارش که پیشتر منتشر کردیم، وب سایت لوکال بیت کوینز از تاریخ سوم خردادماه 1398 حساب کاربران ایرانی را رسما مسدود کرد و دیگر امکان ثبت نام برای کاربران ایرانی وجود ندارد، البته جایگزین های دیگری نیز برای آن موجودند اما می‌توان گفت که localbitcoins.com سرآمد پلتفرم های خرید و فروش واسطه‌ای بیت کوین بود و هست.


پیش از هرچیز، شما بعنوان خریدار نیاز دارید که یک کیف پول بیت کوین داشته باشید.

برای اینکار باید از یک سایت قابل اطمینان مانند blockchain.info برنامه‌ی کامپیوتر کیف پول بیت کوین را دانلود و نصب کنید.


کاربران اندروید و آیفون(ios) نیز میتوانند با دانلود برنامه‌های رسمی مانند Bitcoin wallet برای اندروید و Blockchain Bitcoin Wallet برای آیفون کیف پول خود را بسازند.


پس از نصب بایستی یکسری اطلاعات اولیه خود را ارائه دهید که این گام برای افرادی که آشنایی چندانی ندارند نیز بسادگی در کمتر از 5 دقیقه قابل انجام است.

پس از اینکه کیف‌پول خودرا تهیه کردید، از طریق احراز هویت در صرافی‌های داخلی و پرداخت ریال که معمولا از طریق یک درگاه اینترنتی بانکی صورت می‌پذیرد میتوانید سفارش خود را ثبت کرده و کیف‌پول خودرا شارژ کنید.

همچنین شما میتوانید با ساخت حساب ارز های دیجیتال دیگر مانند لایت کوین و یا اتریوم نیز تعدادی از آنها‌را بخرید.

توجه داشته باشید بدلیل اینکه صرافی‌ها زیر حملات گسترده‌ی هک هستند، پیشنهاد نمیشود دارایی خود را بصورت بلندمدت در حساب داخلی صرافی مربوطه نگهدارید و راه درست اینست که دارایی خود را به یک کیف پول ایمن منتقل کنید‌.


کیف پول بیت‌کوین شما یک کلید خصوصی است و نه جایی برای نگهداری بیت کوین

بیشتر تازه کاران و افرادی‌که اطلاعات‌کمی دارند اینگونه فکر می‌کنند ولی این یک باور نادرست است!

بیت کوین هیچ جا ذخیره نمی‌شود بلکه بررسی مقدار و دسترسی به آن به‌واسطه‌ی کلید های خصوصی و عمومی  که رشته‌ای پیوسته از شمارگان و حروف انگلیسی هستند و بر اساس الگوریتم های پیچیده‌ی ریاضی(برای پیشگیری از قابل حدس زدن و تکراری بودن) ساخته می‌شوند.دیدگاه ها
تایید شده: 0 در انتظار تایید: 0 همه: 0 دیدگاه

دیدگاه شما دریافت شد و پس از تایید نویسنده نمایش داده می شود